Kolagen naturalny – niezawodny w walce z oznakami starzenia

Gdy ilość kolagenu w skórze maleje, jest ona bardziej narażona na starzenie. To właśnie ten składnik jest jednym z podstawowych jej budulców, dlatego też warto zadbać o to, by miała go ona pod dostatkiem. Tutaj z pomocą przychodzą dostępne obecnie preparaty kolagenowe, które są niezawodne w walce z oznakami starzenia!

kolagenKolagen jest białkiem, które występuje najpowszechniej w tkance łącznej, także u innych kręgowców. Jest ono zbudowane z aminokwasów i jest bardzo odporne na rozciąganie – jest jednym ze składników ścięgien, ale również kolagen jest obecny w innych tkankach, między innymi w skórze i tkance podskórnej, chrząstce stawowej, rogówce oka, również tworzy tkankę blizn.

Do produkcji kosmetyków kolagenowych wykorzystuje się przede wszystkim kolagen naturalny, który najczęściej pozyskiwany jest z ryb – jest on wtedy najlepiej przyswajalny, dlatego też jego skuteczność jest największa. Skutecznie wnika on w głąb skóry i pobudza jej komórki do produkowania kolagenu.

Kiedy warto zacząć stosować kosmetyki z kolagenem?

Jako że kolagen jest odpowiedzialny za gęstość, elastyczność oraz nawilżenie skóry, jego stosowanie jest wskazane nie tylko u osób w starszym wieku. Warto aplikować go na skórę również profilaktycznie, aby w ten sposób zapobiegać jej przedwczesnemu starzeniu się, już od około 25. roku życia.

W związku z tym głównymi wskazaniami do używania kosmetyków kolagenowych są:

 • brak jędrności i elastyczności skóry

 • widoczne pierwsze zmarszczki oraz pogłębianie się obecnych zmarszczek

 • ogólny słabszy stan skóry

 • nadmierne przesuszenie skóry

 • trądzik i inne zmiany skórne

Jakie kosmetyki wybrać?

Największe stężenie kolagenu mają specjalne żele kolagenowe, które jednak są dość drogie, ale z drugiej strony są one bardzo wydajne i mają wszechstronne zastosowanie. Są to kosmetyki hipoalergiczne, dlatego też mogą być używane do każdego typu skóry, w tym wrażliwej i alergicznej.

Kosmetyki kolagenowe można stosować je solo lub też z innymi kosmetykami, na przykład kremami, aby poprawić ich skuteczność działania. Kolagen naturalny można zakupić zwykle w kilku wariantach czystości, przy czym ten najczystszy, o najjaśniejszym kolorze, zalecany jest do stosowania na twarz, natomiast bardziej srebrzysty na ciało. W sprzedaży znajdują się również kosmetyki oparte na kolagenie – kremy do twarzy na dzień i na noc, toniki, żele do mycia twarzy, balsamy do ciała.

Jakie są efekty stosowania kosmetyków z kolagenem?

Regularne stosowanie kosmetyków kolagenowych pozwala na szybkie osiągniecie oczekiwanych efektów. Najważniejsze z nich to:

 • spłycenie zmarszczek mimicznych i starczych

 • poprawa napięcia i sprężystości skóry

 • zwalczanie problemów skórnych, na przykład podrażnień i trądziku

 • dogłębne nawilżenie skóry

 • poprawa owalu twarzy

 • zredukowanie popękanych naczynek krwionośnych

 • zmniejszenie worków pod oczami

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kosmetyków zawierających naturalny kolagen oraz ich zastosowania, pomocne informacje znajdziesz pod adresem strony internetowej: http://www.lagenko.pl/.

Comments

comments

Dodaj komentarz