Co jest dobre dla włosów?

Odpowiedni sposób cięcia włosów może doskonale wyeksponować naszą twarz, jednak czasami przychodzi taki moment że trzeba zmienić styl, wówczas oczekiwanie na wzrost włosów przeciąga się w nieskończoność. Są na to jednak sposoby. Poznajmy je.

Dieta dla włosów

Odpowiednio dobrana dieta zdecydowanie poprawi wygląd naszych włosów. Według sławnego fryzjera i stylisty z Nowego Yorku Juliena Farela „dieta, która zawiera zrównoważoną mieszankę białek i składników odżywczych może poprawić kondycję włosów”. Według słów specjalisty odpowiednio zbilansowana dieta wzmacnia mieszki włosowe i zapobiega ich łamaniu. Od znanego dermatologa usłyszeliśmy że bardzo poleca włączyć oleje omega-3. Dobrym ich źródłem jest łosoś oraz suplementy diety. Również orzechy, a w szczególności migdały.

Dbaj o włosy

Ciepło może być szkodliwe dla włosów, zwłaszcza jeżeli nie są one zbyt mocne. Z tego powodu jak mówi dr Gerstner warto jest ograniczyć używanie lokówki czy prostownicy do 3 razy w tygodniu. Również doradza ona ograniczenie ekspozycji na światło słoneczne.

Według Farela dobrym sposobem są głęboko odżywiające maski na włosy robione raz na tydzień, pomagają one utrzymywać zdrowe włosy. Znany stylista również zwraca uwagę na to że wiele produktów do pielęgnacji włosów a w swoim składzie takie same produkty jak mają detergenty i dlatego ważne jest żeby wybrać odpowiedni kosmetyk.

Stymulacja wzrostu włosów

Biotyny i olej rybny mają wpływ na produkcję enzymów i hormonów, co z kolei się przekłada na stymulację wzrostu włosów. Warto poszukać kosmetyków mających w składzie kwas hialuronowy, wnika on głęboko do mieszków włosowych i pomaga wydłużyć fazy wzrostu włosów.

Unikaj stresu

W związku z tym że stres ma wpływ na nasze włosy, dr Gerstner zaleca cotygodniowe masaże głowy, które pomogą nam zrelaksować zarówno ciało jak i umysł.

 

 

Comments

comments

Dodaj komentarz