Siemię lniane na włosy

Siemię lniane na włosy – pomoc dla zniszczonych włosów.

Siemię lniane czyli po prostu nasiona lnu, w medycynie naturalnej znane są doskonale. Stosuje się je w wielu sytuacjach i na różne sposoby, przede wszystkim jednak spożywając. Jest to dobry wybór – nasiona lnu zawierają szereg witamin, są również źródłem błonnika, żelaza czy też wapnia i cynku i są bardzo zdrowe. Pozytywnie działają zarówno na żołądek jak i na jelita. Spożywanie nasion lnu dostarcza organizmowi wielu istotnych składników odżywczych, nie każdy jednak wie, że siemię lniane można stosować także… na włosy.

Maseczka z nasion lnu, doskonale odżywia włosy, na długo poprawiając ich wygląd, oraz stan. Dzięki jej stosowaniu włosy stają się mocniejsze, bardziej błyszczące. Wyglądają po prostu na zdrowsze. Panie docenią to iż dzięki stosowaniu takiej maseczki, końcówki włosów przestają się rozdwajać, a ułożenie fryzury jest łatwiejsze i nie wymaga stosowania dużej ilości preparatów do układania włosów.

Przygotowanie maseczki.

Przygotowanie maseczki do nałożenia na włosy jest banalnie proste. Należy do garnka wlać szklankę wody i wsypać 2 łyżki siemienia lnianego, całość zagotować i gotować przez piętnaście minut. Efektem będzie dość gęsty płyn, który po przegotowaniu należy natychmiast odcedzić, by pozbyć się nasion lnu. Ważne, by robić to, gdy len jest jeszcze gorący, jeśli wystygnie, trudno będzie to zrobić.

Nakładanie na włosy.

Maseczkę należy nakładać na całe włosy – począwszy od ich nasady do samego ich końca. Z uwagi na to, że maseczka ma konsystencje żelu, idealnie sprawdza się w tej sytuacji grzebień z szerokimi zębami. Po dokładnym nałożeniu maseczki, należy pozostawić ją na głowie na około 20 minut i spłukać. Warto to robić bardzo dokładnie – maseczka po zastygnięciu nie jest bardzo prosta do usunięcia, ale oczywiście da się to bez problemu zrobić.

Podsumowując – maseczka z siemienia lnianego może być doskonałą alternatywą dla drogich odżywek do włosów. Stosowana regularnie, w zauważalny sposób poprawia ich stan, a dodatkowo nawilża skórę głowy. Warto się tym zainteresować – koszt takiej maseczki jest znikomy a pozytywne efekty mogą przerosnąć nasze oczekiwania.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newslatter

Comments

comments