Gorące źródła

Baseny termalne zwane gorącymi źródłami stały się ostatnio bardzo modne. Można je spotkać na całym świecie. U nas też występują oraz u naszych bliskich sąsiadów ( Słowacja, Węgry ).  Gorące źródła występują w terenach górzystych. U nas i na Słowacji są to Tatry.

Wielu lekarzy wypowiada się na temat gorących źródeł pozytywnie. Podobno mają kojący wpływ na nasze ciało i umysł. Dodatkowo ciepłe wody zawierają sporo cennych minerałów. Wszystko to ma nam służyć w poprawie zdrowia.

1101608_vacation Do takich gorących źródeł wybieramy się w celu podleczenia zdrowia lub dla wypoczynku. Wyjeżdżamy wraz z dziećmi, które nie chcą wychodzić z ciepłej wody. Chyba każdy lubi sobie posiedzieć w ciepłej wodzie. W domu jest to nie bardzo możliwe, bo woda po chwili stygnie i albo dolewamy nową albo wychodzimy z wanny, a to już żadna przyjemność.

Baseny termalne wykorzystują ośrodki SPA. Każdy ośrodek ma taki basen z tym, że jest on kryty. W normalnych ciepłych źródłach mamy niebo nad głową. Nawet zimą można kąpać się w ciepłych źródłach – jest to przyjemniejsze z uwagi na temperaturę panującą na dworze. Działa nawet lepiej na ukrwienie ciała. Zaleca się stosowanie naprzemiennych prysznicy ciepłej i zimnej wody, żeby skóra została bardziej ujędrniona. Natomiast kąpiele w gorącej wodzie są nie wskazane, ze względu na możliwość wystąpienia zawału u osób chorujących na serce czy ciśnienie. Dodatkowo w gorącej wodzie bardzo szybko pękają nam naczynka. Lepiej unikać kąpieli bardzo ciepłych lub gorących.

 

Comments

comments

One Response to Gorące źródła

  1. AngelinaA napisał(a):

    Kto sie odchudza ? Poszukajcie sobie w google – Skuteczne odchudzanie by TicAngelina – napewno sie przyda

Dodaj komentarz