Jak zrobić dobry makijaż

Dobrze zrobiony makijaż może całkowicie odmienić oblicze oraz wydobyć urodę, która nieraz jest bardzo głęboko ukryta., Wiele pań codziennie rano spędza godzinę przed lustrem robiąc makijaż i jest to zupełnie normalne. W starożytności robili go także mężczyźni, jednak ten „trend” na całe szczęście minął. Istnieje pojęcie, że nie ma brzydkich ludzi, są tylko ci którzy mają za mało pieniędzy.

Po części jest to prawdą. Jest wiele gwiazd kina czy sportu, którzy w młodości wyglądały jak „brzydkie kaczątka”. Jednak w miarę postępu kariery i przybywania cyfr na koncie stali się oni pięknymi łabędziami. Jednak wróćmy do makijażu. Jak wydobyć urodę i zrobić dobry makijaż?
Panie mogą go robić same lub mogą też skorzystać z jednego z opolskich salonów kosmetycznych (swiaturody.com/opole,kosmetyczka,9.html). Kosmetyczki w Opolu radzą, że zanim zacznie robić się makijaż na własną rękę trzeba dobrze nawilżyć skórę – to podstawa. Tak naprawdę nie potrzeba wielu skomplikowanych narzędzi, aby podkreślić swoją urodę. Po dobrym nawilżeniu cery można nałożyć korektor. Jego kolor powinien być odrobinę jaśniejszy od odcienia skóry, ponieważ zwykle pod oczami zabarwienie skóry jest ciemniejsze, dlatego też warto rozjaśnić te obszary, aby uniknąć efektu podkrążonych oczu. Korektor należy nakładać poczynając od najciemniejszych miejsc na twarzy i pod oczami i rozprowadzać go w miarę rozjaśniania się karnacji. Po nałożeniu należy rozprowadzić go delikatnie palcem lekko uklepując.

woman-girl-young-beautyKiedy już uda nam się pierwsza faza, to możemy przejść do nakładania podkładu. Najbardziej popularnym i najszybszym sposobem jego nałożenia jest profesjonalny pędzel.
Następnym krokiem jest nałożenie pudru. To pozwoli cieszyć się świeżo wyglądającą skórą przez cały dzień. Trzeba jednak uważać, aby nie nakładać go zbyt dużo jeżeli skóra jest sucha. W takim przypadku dobrze jest nałożyć go tylko na okolice nosa i czoła czyli części, które mają tendencje do szybkiego przetłuszczania się. Pozostałe partie w takim przypadku mogą wyglądać nieestetycznie i nierównomiernie.

Ostatnim krokiem jest nałożenie różu na policzki. Służy on do podkreślenia policzków. Nie można go nakładać jednak zbyt dużo ponieważ będzie to wyglądać sztucznie i nieestetycznie.
Zostaje tylko umalowanie oczu, to już zależy od preferencji i stylu każdej z pań. Ktoś kto ma małe oczy powinien optycznie je powiększyć, dlatego powinno malować się górną i dolną powiekę. W przypadku oczu blisko siebie, należy rozprowadzać makijaż w zewnętrzne strony twarzy.

Comments

comments

Dodaj komentarz