Uroda

Tatuaże to moda nastolatków. Od lat młodzi ludzie tatuują sobie ciała. Tatuaże znane były już wiele wieków temu. Różne ludy na całym świecie miały swoje tatuaże, które oznaczały przynależność lub miały upiększać.

744219_woman Do dzisiaj plemiona na całym świecie mają swoje tatuaże. Czasami ludzie są tak wytatuowani, że aż strach spojrzeć. Ale to inna kultura i dla rdzennych plemion tradycja, która jest świętością. To właśnie tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie wśród ludu plemiennego trzyma ich przy życiu. Żyją jak ich przodkowie i rzadko zdarza im się korzystanie z wygód cywilizacyjnych. My nie wyobrażamy sobie życia bez wielu rzeczy, które nas otaczają i coraz to nowych wynalazków.

Dla nas tatuaże są wyrazem swoich przekonań, chcemy się upiększyć lub z zupełnie innych pobudek tatuujemy nasze ciała. Większość osób robiących sobie tatuaże to młodzi ludzie. Dla nich świat ma inny wymiar i znaczenie, niż dla osób w średnim czy starszym wieku. Mając naście lat wydaje nam się, że zrobienie tatuażu to nic takiego, ale jak minie kilkanaście lat i zmieni nam się punkt widzenia na wiele spraw to zastanawiamy się, co nas podkusiło, żeby tak się oszpecić. Niestety ciało już nie jest tak jędrne jak dawniej i nikt już nie zwraca na nas uwagi.

Tatuaż można usunąć, ale nie bezboleśnie i zawsze zostanie, choćby najmniejsza blizna. Zdarza się, że niektóre tatuaże są tak wielkie, że ich usunięcie jest niemożliwe.

Są osoby, które tatuują sobie całe ciało od czubka głowy po stopy, nie pomijając części intymnych.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz