Ulga dla stóp i nóg – zainwestuj w refleksologię

Refleksologia – to terapia zonowa. Polega na uciskaniu odpowiednich punktów na stopach oraz nogach, które odpowiadają za określone organy, narządy wewnętrzne, a nawet poszczególne części ciała. Pozwala skutecznie rozluźnić spięte mięśnie nóg i stóp, przynosząc im znaczną ulgę w wielu codziennych dolegliwościach.

Refleksologia – podejście holistyczne

Refleksologia opiera się na przekonaniu, że każdy ludzki organ posiada na ciele swój punkt, który odpowiada za jego funkcjonowanie. Jej początki sięgają czasów starożytnych. Już na greckich malowidłach można dostrzec sceny przedstawiające terapeutów wykonujących ten zabieg. Kolejna wzmianka na temat tej metody została dostrzeżona w Chinach.

refleksologiaNa popularność oraz rozpowszechnienie refleksologii wpłynęła w XX wieku Eunice Ingham, która odkryła jej pozytywny wpływ na swój stan zdrowia i sama zaczęła ją praktykować. Pomimo choroby opuściła szpital i zaczęła leczenie przy pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Z opowiadań o jej przeżyciach można wywnioskować, że leczenie z udziałem refleksologii przyniosło zaskakujące rezultaty.

Działanie refleksologii

Refleksologia opiera się na poszczególnych punktach znajdujących się na stopach, nogach, a także na twarzy, które odpowiadają za każdy z organów naszego organizmu. Uciskanie tych miejsc przy pomocy specjalnych technik, za pomocą palców oraz całych dłoni, nie tylko wpływa na rozluźnienie organizmu, ale także pomaga w pozbyciu się wielu toksyn, które są głównym powodem złego samopoczucia oraz problemów z danym organem wewnętrznym.

Dodatkowo wpływa ona korzystnie na procesy trawienne, system hormonalny czy nawet gruczoły limfatyczne człowieka. Warto dodać, że zabieg refleksologii korzystnie oddziałuje na poprawę snu, a także na centralny system nerwowy. Podsumowując – działa nie tylko na polepszenie stanu fizycznego organizmu, ale także na stan psychiczny osoby, u której wykonywany jest wybrany rytuał.

Samodzielne wykonywanie masażu

Refleksologia jest bardzo obszernym tematem o bogatej historii. Osoby, które zajmują się jej wykonywaniem, przebyły wiele specjalistycznych szkoleń oraz kursów, podczas których nauczyły się tego, w jaki sposób należy poprawnie wykonać masaż.

Dostępnych jest wiele map stóp oraz innych części ciała, z dokładnym zaznaczeniem punktów odpowiadających za dany organ, czyli refleksów. Specjaliści zaznaczają, że osoby niedoświadczone nie powinny same podejmować się wykonywania takiego masażu. Jego przebieg nie jest przypadkowy. Bardzo ważna jest kolejność uciskania poszczególnych refleksów. Jeżeli wykona się go niepoprawnie, może on przynieść negatywne skutki dla organizmu i efekt takiego zabiegu będzie przeciwny do zamierzonego.

Refleksologia – skorzystaj z jej korzystnych właściwości

Można spotkać wielu zwolenników masażu połączonego z elementami refleksologii. Zarówno osoby praktykujące, jak i te, u których został wykonany taki masaż, potwierdzają jego korzystne działanie oraz zaskakująco szybkie polepszenie stanu zdrowia osoby masowanej. Trudno dokładnie ustalić, na czym polega uciskanie konkretnych punktów na ciele, jednak ważne są dostrzegalne efekty.

Jeżeli sam zmagasz się z długotrwale występującymi schorzeniami lub problemami związanymi ze stresem, przewlekłym zdenerwowaniem oraz zmęczeniem, zdecyduj się na masaż, który poprawi stan Twojego zdrowia i sprawi, że polepszy się Twoje samopoczucie.

Już jeden zabieg może sprawić, że poczujesz się lepiej, a systematyczne korzystanie z właściwości tego rytuału pozwoli Ci zapomnieć o dotychczasowych dolegliwościach.

Comments

comments

Dodaj komentarz