Ten wielki dzień – golenie

Wstęp

Niezależnie od tego, czego temat dotyczy, początki są zazwyczaj trudne. Wzbudzają niepewność, wywołują stres, choć również sprawiają radość i przynoszą ekscytację, dodają nam skrzydeł. Tak samo jest wtedy, gdy przed sobą mamy nasze pierwsze golenie. Są jednak sposoby na to, by zniwelować stres i przekuć go w przyjemność, która będzie nam towarzyszyć za każdym razem, gdy będziemy się golić.

Pierwsze golenie ciąg dalszy

Pojawienie się pierwszego zarostu świadczy o tym, że buzują w nas męskie hormony. A to, zazwyczaj, jest dla młodych mężczyzn czy nastolatków powodem do dumy. Jest to zatem moment, na który czekają i którego niecierpliwie wypatrują, przygotowując się do niego. Jak powinny wyglądać takie przygotowania? Po pierwsze, młody mężczyzny powinien zapoznać się z technikami golenia. Takich informacji zasięgnie w internecie oraz od doświadczonych członków rodziny czy przyjaciół. Po drugie, powinien zgromadzić własny zestaw kosmetyków, przeznaczonych do swojej cery. To oznacza, że powinien dowiedzieć się, jaką cerę posiada, co ją charakteryzuje.

Ten wielki dzień

I wreszcie następuje ten upragniony dzień, gdy czas na pierwsze golenie. Gdy siadamy przed lustrem, wyjmujemy maszynkę, nasz zbór kosmetyków. I co teraz? Pierwszym krokiem powinno być staranne umycie twarzy, najlepiej żelem. Możemy też użyć peelingu z żelem, który jest dokładniejszy. Następnie nakładamy krem do golenia, który przygotuje naszą skórę do dalszych kroków. Sprawi, że skóra stanie się napięta a przede wszystkim miękka. Jeśli dokładnie umyliśmy wcześniej twarz, krem do golenia wchłonie się lepiej. Jeśli zrobiliśmy to niedokładnie, dalsze zabiegi nie przyniosą w pełni zadowalających rezultatów. Kolejnym etapem powinno być nałożenie żelu lub pianki do golenia, co być może wydaje nam się zbyteczne, lecz z pewnością nie jest. Ten etap pomoże nam uchronić naszą skórę przed uszkodzeniami a jeszcze bardziej przed podrażnieniami. Nie zapominajmy więc o tym.