Jak zrobić wianek ze stokrotek

Wiele kobiet jako ozdobę włosów często wybiera wianki. Nie jest to tylko nowy trend w mediach społecznościowych ale również doskonałe rozwiązanie jeśli chodzi o wygląd naszych fryzur. Delikatny wianuszek sprawdzi się zarówno w stylizacji panny młodej, jak i małej dziewczynki szykującej się do pierwszej komunii świętej. Najlepiej w obu tych przypadkach sprawdzi się na pewno delikatny wianuszek że stokrotek. Te delikatne kwiaty na pewno będą stanowiły doskonała ozdobę bez względu na wiek czy kolor włosów jego właścicielki. Na pewno jednak każda kobieta i dziewczyna zastanawia się jak zrobić wianek ze stokrotek? Wbrew pozorom wykonanie takiej ozdoby wcale nie jest takie trudne czy wymagające. Wystarczy się tylko porządnie przyłożyć do pracy. Warto jednak wcześniej przygotować sobie kwiaty.

Najlepiej wybierać te stokrotki, które mają długie łodyżki i dorodne dopiero rozwinięte kwiatki. Warto uzbierać całkiem sporo kwiatów, ponieważ niewielkich rozmiarów kwiatki sprawiają, że taki wianuszek wykonuje się dosyć długo. Z tego też powodu warto sprawdzić, czy w razie potrzeby mamy dostęp do kolejnych roślin. Warto również wiedzieć, że wykonywanie wianka z tych kwiatów należy do prostszych, ponieważ mają one miękkie i elastyczne łodygi. Dzięki temu nie trzeba szukać dodatkowych elementów wzmacniających nasz wianek. Jest on sam w sobie bardzo mocny i stabilny. Ale w jaki sposób wykonać taki wianek? Wystarczy układać kwiatki jeden pod drugim i oplatać ich łodyżkami wiązkę kwiatów na wzór pętelki. W ten sposób w krótkim czasie uzyskujemy całkiem sporych rozmiarów cienki wianek z tych delikatnych białych kwiatków. Gdy już osiągniemy zamierzona długość możemy spokojnie związać wianuszek i dopasować go do głowy przyszłej właścicielki.

Jak widać wykonanie wianka ze stokrotek jest proste. Jednak jeśli chcemy osiągnąć idealny efekt, to warto poćwiczyć zanim wykonamy te ostateczną kompozycje. W końcu każda kompozycja kwiatowa, w tym również wianek, wymaga odrobiny wprawy, a efekt będzie niesamowity.