Czy pływanie żabką pozwoli efektywnie spalić tłuszcz?

To w zasadzie żadna tajemnica, że ruch i wszelka aktywność fizyczna sprzyja odchudzaniu. Doskonałym przykładem niech będzie tutaj pływanie umożliwiające bardzo efektywnie spalić nadwyżkę kalorii. Jednocześnie jest to również fantastyczny sposób spędzania czasu. Dlatego też trudno się dziwić, że chcąc efektywnie walczyć z nadwagą, w dużej mierze stawiamy właśnie na pływanie.

Możliwości na to, aby uzyskać idealną figurę poprzez pływanie, jest naprawdę sporo. Jedną z popularniejszych odmian jest popularna żabka, czyli styl klasyczny. To właśnie od tej techniki pływania zaczyna się w wielu szkółkach pływackich naukę. Zatem sprawdźmy, jak ten rodzaj pływania wpływa na nasze zdrowie i sylwetkę.

Pływanie żabką, co daje?

Styl klasyczny zalicza się do odmian symetrycznych, a więc w tym przypadku w równym stopniu rozwijam obie strony swojego ciała. Do tego kręgosłup nie rotuje się w tym przypadku w płaszczyźnie poprzecznej, co jest doskonałą wiadomością w kontekście eliminacji schorzeń kręgosłupa i wad postawy. Korzystając z tej techniki pływania, dodatkowo zwiększa się nasza wydolność oddechowa i zyskujemy mocniejsze i smukłe mięśnie. I najistotniejsze z punktu widzenia tego artykułu, a mianowicie poprzez pływanie w bezpieczny sposób możemy pozbyć się nadmiaru kilogramów. Pływanie temu sprzyja, gdyż nie przeciążymy stawów i kręgosłupa. Do tego w wodzie jest większy opór, co przekłada się na większy wysiłek. Temperatura wody w basenach jest zazwyczaj w granicach 26–28°C, a więc nasze cało dodatkowo musi zużyć dodatkową energię na ogrzanie ciała.

Pływanie żabką ile kalorii?

W przypadku wolnego pływania stylem klasycznym możemy spalić ok. 185–200 kcal. Jednak jeśli podniesiemy nieco tempo naszego pływania, to może to już być wartość w granicach 400 kcal. Tym samym jest to niezwykle efektywny sposób ruchu, który dobrze spala tkankę tłuszczową.

Przy okazji warto dodać, że dzięki pływaniu będziemy mieć lepsze krążenie i zniwelujemy też cellulit. Po regularnych wizytach na basenie nasza skóra będzie jędrniejsza i gładsza.