Włosy w najlepszym wydaniu

Piękno przejawia się na wiele różnych sposobów i jest w różny sposób definiowane. Można jednak zauważyć, że są pewne standardy, według których ktoś jest oceniany pod względem atrakcyjności. Na pewno do takich standardów należą długie włosy u kobiet. Od lat są one symbolem kobiecości, nic więc dziwnego, że wiele kobiet stara się zapuścić długie włosy. Nie jest to jednak takie proste na jakie wygląda.

Zdrowe odżywianie – szybszy porost włosów

Wydawać by się mogło, że jeśli się dba o swoje włosy, codziennie się je pielęgnuje, to wówczas będą one rosły szybko i bezproblemowo. Nic bardziej mylnego, na porost włosów wpływ na wiele czynników. Jeśli ma się problem z zbyt powolnym wzrostem włosów, wtedy problemem może być nieprawidłowa dieta. Bardzo często jest tak, że niektóre składniki pokarmowe hamują porost włosów, zaś inne go wspierają. Warto więc zapoznać się z tymi produktami, które są polecane osobom chcącym mieć długie i zdrowe włosy.

Co jeść żeby szybciej zapuścić włosy?

Bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie przyspieszające porost włosów są witaminy. Na pewno w takiej diecie nie może zabraknąć witaminy E, która jest odpowiedzialna za szybki przyrost i odżywienie włosów. Witaminę tę można znaleźć w brukselce, oliwie z oliwek, papryce, marchewce, szpinaku, oleju rzepakowym, sałacie i czosnku. Kolejną ważną witamina jest biotyna czyli witamina H. Ją z kolei można znaleźć w orzechach włoskich, kalafiorze, migdałach i wątróbce.

Drożdże – najlepsze na porost włosów

Dieta na długie włosy powinna też zawierać drożdże. Mają one duży wpływ na szybki porost włosów i warto je wprowadzić do swojej diety, Można sobie przygotowywać codziennie napój drożdżowy, składający się z drożdży, ciepłej wody, przegotowanego mleka i odrobiny miodu. Ewentualnie do poprawienia smaku można do takiego napoju dodać sok owocowy. Tak przygotowany napój spożywany systematycznie każdego dnia wspomoże porost włosów i sprawi, że będą one lśniące, zdrowe i mocne.