Keratynowe prostowanie włosów -terapie keratynowe. Zabiegi keratynowe – wygładzanie włosów keratyną. Zabiegi keratynowe; wygładzanie włosów keratyną

Włosy to bez wątpienia jeden z wyznaczników atrakcyjności oraz atut kobiecości. To dlatego kobiety przywiązują tak dużą wagę do wyglądu swoich włosów, a także dbają i starają się, aby zawsze były one w jak najlepszym stanie. Jednak nieodpowiednia dieta, zła pielęgnacja, czy częsta stylizacja pod wpływem wysokich temperatur sprawia, że włosy czasem są zniszczone i nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Właśnie dlatego też taką popularnością cieszą się terapie keratynowe, które to mają na celu regenerację włosa, ponieważ keratyna to jego główny budulec, który jednak łatwo ulega wypłukaniu, zniszczeniu. Na skutek niedoborów keratyny włosy stają się suche, zniszczone, puszą się.

 

Zabiegiem, który pozwala na znaczną poprawę kondycji włosów zwłaszcza wizualną jest keratynowe prostowanie włosów. Jest to bardzo popularny zabieg, który wiąże się z wprasowaniem we włosy pewnej dawki keratyny, dzięki czemu mamy efekt wygładzanie włosów keratyną. Na skutek tego, jak działają zabiegi keratynowe włosy stają się lśniące, gładkie, proste, zdrowe, zadbane, wyglądają niczym po wyjściu z salonu fryzjerskiego przez dłuższy okres czasu.