Do czego służy laser frakcyjny?

Zastosowanie innowacyjnych urządzeń w kosmetologii i medycynie estetycznej zwiększa skuteczność oferowanych zabiegów. Jednym z takich nowoczesnych sprzętów jest laser frakcyjny. Wyjaśniamy, na czym polega jego działanie, do czego służy oraz jakich efektów można się spodziewać po zabiegach wykonanych takim laserem. 

Czym jest i jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny (zwany też laserem CO2 lub erbowo-yagowym) to nic innego jak zaawansowane urządzenie emitujące fale elektromagnetyczne o odpowiedniej długości i częstotliwości. Służy do kompleksowej regeneracji skóry. Laser emituje energię świetlną, która jest pochłaniana przez cząsteczki wody w komórkach. Wysoka temperatura powoduje następnie powstawanie tzw. mikrourazów, co z kolei stymuluje procesy regeneracyjne i przyczynia się do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Obecnie na rynku stosuje się dwa rodzaje takich urządzeń: laser nieablacyjny i laser ablacyjny. Ten pierwszy działa jedynie na warstwę zewnętrzną skóry, drugi zaś na obie warstwy.

Zalety i zastosowanie

Laser frakcyjny przeznaczony jest w szczególności do zabiegów odmładzających, ale nie tylko. Oprócz możliwości spłycenia drobnych zmarszczek, zwiększenia napięcia i zagęszczenia skóry, urządzenie daje też inne efekty, jak np. redukcja rozszerzonych porów czy zmniejszenie widoczności pękniętych naczynek. Wśród najważniejszych zalet korzystania z zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym można wymienić m.in.:

  • niewielką inwazyjność;
  • bezpieczeństwo stosowania;
  • wysoką skuteczność;
  • szybkie działanie (zabieg trwa ok. 15-30 min.).

Gdzie wykonać zabieg laserem frakcyjnym?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego można wykonać w większości dobrych gabinetów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej. Przed wyborem konkretnego miejsca warto sprawdzić kwalifikacje personelu przeprowadzającego zabiegi, rodzaj stosowanego sprzętu oraz opinie innych klientów. W Warszawie polecanym gabinetem jest Medycyna Estetyczna Jarosław Tolwaj. Klinika oferuje profesjonalne zabiegi wykonywane najnowocześniejszymi urządzeniami na rynku.