Dieta niskofosforanowa – dieta ubogofosforanowa. Najważniejsze założenia wynikające z diety niskofosforanowej

Dietetycy w zdecydowanej większości przypadków nie mają większych problemów z precyzyjnym opracowaniem każdego typu diety.

dieta niskofosforanowa

Wyjątkiem w tym przypadku jest dieta niskofosforanowa, przez wielu specjalistów uznawana za zdecydowanie jedną z najtrudniejszych do opracowania diet, nawet dla specjalistów w tej dziedzinie. Warto jednak mieć na uwadze, iż dieta ubogofosforanowa , nie w każdym przypadku sprawdzi się dobrze. Tego typu dieta polecana jest głównie dla osób po operacjach raka tarczycy (w większości przypadków wówczas organ ten jest usuwany w całości, więc odpowiednia dieta ma ogromne znaczenie dla powrotu chorego do zdrowia).

dieta ubogofosforanowa

Ludzie, którzy zmagają się z różnego rodzaju problemami z tarczycą niezwykle często mają bardzo duże problemy z utrzymaniem wagi na właściwym poziomie i mimo wielu starań niestety tyją. W takim przypadku niezwykle pomocna w utrzymaniu właściwej wagi może być właśnie dieta niskofosforanowa. Nadwaga bez wątpienia nie wpływa zbyt dobrze na stan zdrowia (dotyczy to nie tylko osób z problemami z tarczycą). Osoby z problemami z tarczycą mają zwolniony metabolizm, zatem w ich przypadku często jedynym ratunkiem może być dobrze opracowana dieta ubogofosforanowa.