siemie lniane na zaparcia

Siemie lniane na zaparciaZaparcia to jeden z częstych problemów, z którymi się borykamy. Wciąż jest to problem uważany nie tyle za groźny, z uwagi na konsekwencje jakie za sobą niesie, ile raczej za dolegliwość wstydliwą. Zatwardzenia mogą być skutkiem niewłaściwej diety, w tym zbyt małej ilości przyjmowanych płynów czy częstego spożywania pokarmów typu fast – food. Prowadzi do nich zażywanie niektórych leków. Ich pojawienie się może również sygnalizować niekorzystne zmiany w gospodarce hormonalnej. Jak pozbyć się wstydliwej dolegliwości bez korzystania z chemicznie przetworzonych suplementów, które można znaleźć w aptekach?

Siemie lniane dobre dla jelit

Pomóc może siemie lniane zaparcia powstają w skutek niewłaściwej pracy jelit, wtedy, gdy ruchy ściany jelitowej są zbyt powolne. Nasiona lnu podane w stanie rozdrobnionym, nieznacznie drażnią ściany jelit, pobudzają ruchy perystaltyczne, wskutek pęcznienia śluzu spulchniają masy kałowe i powodują wypróżnienie. Najlepszym sposobem na szybkie i naturalne pozbycie się zatwardzenia jest picie napoju, w którym jedna łyżka stołowa rozdrobnionych nasion, zmieszana jest z połową szklanki gorącej wody. Dlaczego należy rozdrobnić nasiona? Dzięki pozbyciu się „twardej” łupinki zaczną szybciej działać w organizmie. Należy również pamiętać o tym, że mielone siemię lniane zawiera substancje cyjanogenne – by uniknąć niepożądanych efektów, powinniśmy zalać je gorącą wodą. Spożywanie takiego roztworu dwa razy dziennie wpłynie na poprawę komfortu w żołądku – uczucie ciężkości szybko zniknie.

Zatrzymanie się wypróżnień przez dłuższy okres czasu może prowadzić do zatrucia organizmu. Wskutek tego, na twarzy może wystąpić wysypka, ale znacznie poważniejsze zmiany mogą zajść wewnątrz ustroju. O ile to możliwe, starajmy się zwracać uwagę na codzienną dietę i ilość przyjmowanych płynów. Jeśli dojdzie do zaparcia, stosujmy proste, domowe sposoby. Działają z taką samą skutecznością jak chemiczne preparaty kupione w aptece, są jednak bez wątpienia o wiele zdrowsze. A przecież Twój organizm właśnie zmaga się z jednym problemem – nie „drażnij go” dodatkowymi, chemicznymi suplementami.

Comments

comments

One Response to siemie lniane na zaparcia

  1. _Krystyna napisał(a):

    Zmiana diety i produktu naturalne są, oczywiście, najlepsze do utrzymania prawidłowej perystaltyki jelit. Kiedy jednak zaparcie nas „zaskoczy” możemy posiłkować się produktami leczniczymi, które pozwolą nam pozbyć się problemu. Ja w takich momentach biorę Dulcobis (zawierający bisakodyl) , bo wiem czego się po nim spodziewać:) Wypróżnienie pojawia się po ok. 6-12 godzinach i jest naturalne. Produkt może być nawet stosowany przez karmiące mamy, co daje mi poczucie, że jest on bezpieczny.

Dodaj komentarz